Menu
Aktuálne

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

26. Marec 2017 19:28 - Aktuality
Marec – mesiac knihy si pripomenuli aj naši prváčikovia. Pani vychovávateľky Mgr. J. Mocňáková a Mgr. R. Jančeková...

VIANOCE V ĽUDOVÝCH TRADÍCIÁCH

07. Január 2017 12:32 - Aktuality
Dňa 13. decembra navštívili deti z 1. a 2. oddelenia spolu so svojimi pani vychovávateľkami Galériu mesta Topoľčany,...

SLÁVIK 2017

27. Apríl 2017 - škola
26.4.2017

MESTO -

11. Apríl 2017 - naše práce
Dátum
Dnes je:
čas:
meniny má:
Login
Anketa
>
Škola
>
Školský klub detí
>


Aktuality ŠKD

VITAJTE PO PRÁZDNINÁCH
05.09.2016 - Jana Mocňáková
Vítame vás v našom školskom klube detí. Dúfame, že sa prázdniny všetkým vydarili a že ste si poriadne oddýchli. Prajeme vám veľa elánu, zdravia a šťastia pri zdolávaní každodenných prekážok na ceste za novými vedomosťami. Nech sa vám všetkým v škole darí!
Práce detí a výzdoba - jeseň
25.10.2016 - Jana Mocňáková
Jeseň je čarovné obdobie plné farieb. Ponúka nám veľa možností k tvorivosti. Pozrite si vo fotogalérii ŠKD aspoň niektoré práce, ktoré v tomto období vytvorili deti pod vedením pani vychovávateliek.
Kniha je náš kamarát
17.12.2016 - Jana Mocňáková
Čítanie knižiek pomáha deťom rozvíjať predstavivosť, fantáziu, slovnú zásobu a obohacuje ich o nové poznatky. Aj my sa v našom školskom klube snažíme pestovať u detí pozitívny vzťah ku knihám a k čítaniu. Prváčikovia z 1. oddelenia ŠKD spolu so svojou pani vychovávateľkou pravidelne navštevujú školskú knižnicu a čitáreň. Pri prvej návšteve knižnice im školská knihovníčka Mgr. D. Vystrčilová vysvetlila, ako si môžu knihy vypožičať, i ako sa o ne starať. V školskej čitárni si deti knihy prezerajú a venujú sa aj rôznym aktivitám. Keďže prváčikovia ešte čítať nevedia, číta im pani vychovávateľka a potom doma rodičia.
Súťaž v skladaní stavebníc
03.12.2016 - Jana Mocňáková
Pre prváčikov z 1. a 2. oddelenia pripravili pani vychovávateľky Mgr. J. Mocňáková a Mgr. R. Jančeková súťaž. Deti medzi sebou súťažili v skladaní stavebníc LEGO a CHEVA. Pracovali v zmiešaných skupinách a vytvorili veľmi pekné dielka. Prváčikovia spoločne strávili príjemné popoludnie a už sa tešia na ďalšie spoločné stretnutie.
Prváci v múzeu
17.12.2016 - Jana Mocňáková
Deti z 1. oddelenia spolu so svojou pani vychovávateľkou Mgr. J. Mocňákovou navštívili Tribečské múzeum. Zamestnanci múzea prváčikov pekne privítali. Najskôr deti previedli výstavou Príroda stredného Ponitria. Táto expozícia poskytuje prehľad o neživej prírode a o zástupcoch flóry a fauny typických pre región stredného Ponitria. Následne si deti prezreli výstavu Život v lesných a vodných biotopoch, ktorá prezentuje takmer stovku preparátov plazov, obojživelníkov, rýb, vtákov a cicavcov. Prváčikovia si so záujmom prezreli obe výstavy a dozvedeli sa veľa zaujímavosti zo života zvierat. Potom sa zúčastnili prezentačného podujatia s tvorivou dielňou. Tu sa dozvedeli o význame vitamínov pre naše zdravie a mali možnosť vyrobiť si vlastnú vitamínovú magnetku a zápich. Deti prežili zaujímavé a poučné popoludnie.
Tvorivá dielňa
12.12.2016 - Jana Mocňáková
V tomto predvianočnom období pripravili pani vychovávateľky Mgr. J. Mocňáková a Mgr. R. Jančeková tvorivú dielňu zameranú na výrobu vianočných pozdravov. Prváčikovia z 1. a 2. oddelenia sa opäť stretli, aby spoločne vyrábali vianočné pozdravy. Pracovalo sa im spolu dobre. Všetky deti pracovali s chuťou a výsledkom boli pekné pozdravy, ktorými obdarujú svojich blízkych.
Malí cukrári z 9. oddelenia
13.12.2016 - Elena Maninová
Dňa 10. 11. 2016 deti z deviateho oddelenia ŠKD začali s vianočnými prípravami. Pod vedením skúsenej cukrárky p. Merašickej a pani vychovávateľky Herdovej si obliekli zásterky a pustili sa do pečenia sladkých medovníčkov. Vaľkali, vykrajovali a ozdobovali s veľkým nadšením a výsledkom ich práce boli krásne voňavé a sladučké medovníčky.
Vianoce v ľudových tradíciách
07.01.2017 - Jana Mocňáková
Dňa 13. decembra navštívili deti z 1. a 2. oddelenia spolu so svojimi pani vychovávateľkami Galériu mesta Topoľčany, kde sa aj tento rok konalo podujatie Vianoce v ľudových tradíciách, na ktorom sa so svojimi výrobkami prezentovali zruční remeselníci.
Práce detí a výzdoba
26.03.2017 - Jana Mocňáková
Pozrite si vo fotogalérii školského klubu pekné práce, ktoré v tomto období vytvorili deti pod vedením pani vychovávateliek.
Z rozprávky do rozprávky
26.03.2017 - Jana Mocňáková
Marec – mesiac knihy si pripomenuli aj naši prváčikovia. Pani vychovávateľky Mgr. J. Mocňáková a Mgr. R. Jančeková pripravili pre deti z 1. a 2. oddelenia zábavno-súťažné popoludnie. Deti nesúťažili po oddeleniach, ale utvorili tri zmiešané súťažné družstvá. Súťaž bola plná rozprávkových otázok a úloh. Svoje sily si deti zmerali nielen v šikovnosti a obratnosti, ale museli preukázať i svoje vedomosti. Napriek tomu, že družstvá boli zmiešané, deti spolu úžasne spolupracovali a vzájomne sa podporovali. Prváčikovia spoločne strávili príjemné popoludnie, zasúťažili si a čo je najkrajšie, vznikli i nové priateľstvá.