Menu
Aktuálne

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

26. Marec 2017 19:28 - Aktuality
Marec – mesiac knihy si pripomenuli aj naši prváčikovia. Pani vychovávateľky Mgr. J. Mocňáková a Mgr. R. Jančeková...

VIANOCE V ĽUDOVÝCH TRADÍCIÁCH

07. Január 2017 12:32 - Aktuality
Dňa 13. decembra navštívili deti z 1. a 2. oddelenia spolu so svojimi pani vychovávateľkami Galériu mesta Topoľčany,...

SLÁVIK 2017

27. Apríl 2017 - škola
26.4.2017

MESTO -

11. Apríl 2017 - naše práce
Dátum
Dnes je:
čas:
meniny má:
Login
Anketa
>
Škola
>
Školský klub detí
>


Aktuality ŠKD

Deň Zeme - kresba na dlažbu
28.04.2011 - Elena Maninová
Stalo sa už tradíciou, že deti nášho ŠKD oslavujú Deň Zeme tvorivou činnosťou. Pýtate sa ako? Kriedy a šikovné rúčky vytvorili pred budovou školy plagáty s krásnou tematikou. Inak tomu nebolo ani 20. apríla 2011. Počasie nás nesklamalo, a tak sa i okoloidúci mohli presvedčiť o tom, že naše deti sú šikovné a veľmi tvorivé.
Beseda so spisovateľkou PaedDr. Ruženou Smatanovou
24.05.2011 - Jana Mocňáková
Veľkou kamarátkou detí zo školského klubu je kniha. Často si spestrujú popoludnia čítaním rozprávok a čarovných príbehov. Svojim deťom v oddeleniach s radosťou čítajú aj pani vychovávateľky. O tom, ako sa tvoria príbehy sa dozvedeli deti z 3.,4., a 5. oddelenia na besede so spisovateľkou PaedDr. Ruženou Smatanovou. Pani spisovateľka porozprávala deťom o svojej práci, o tom, ako rada píše knihy pre deti. Deti jej knihy poznajú. Hrdinovia jej kníh a ich príbehy pripomínajú tie, ktoré prežívajú oni. Deti zahrnuli pani spisovateľku množstvom zvedavých otázok, ktoré im ochotne zodpovedala.
Veľká noc v ľudových tradíciách
24.05.2011 - Jana Mocňáková
Deti z 1., 3. a 7 oddelenia nášho školského klubu pripravili krátky program k sviatkom jari, s ktorým vystúpili v topoľčianskej galérii. Program si mohli pozrieť aj občania pred galériou a tak si spríjemniť dopoludnie pred veľkonočnými sviatkami.
Beseda s Ing. Lenkou Krošlákovou
24.05.2011 - Jana Mocňáková
O ochrane životného prostredia, prírody, o význame a nenahraditeľnosti vtáčikov, prišla deťom z 3.,4. a 5. oddelenia porozprávať „teta Lenka“ z Tribečského múzea. Medzi deti do školského klubu chodí často a svojím zaujímavým rozprávaním spestruje popoludnia v klube.
Dentálna hygiena
24.05.2011 - Jana Mocňáková
Bolesť zúbkov možno zažili mnohé deti. Aby ich zúbky neboleli, musia sa o ne starať. O tom, ako sa starať o zúbky, ako vybrať správnu kefku a ako ju používať, sa deti dozvedeli na besede s dentálnou hygieničkou pani Marcelou Lukačovičovou. Deti mali možnosť nacvičiť si správne čistenie chrupu. Prekvapením pre deti boli aj malé darčeky: zdravé žuvačky a zubné kefky.
CHALLENGE DAY
28.05.2011 - Jana Mocňáková
CHALLENGE DAY je predovšetkým zábavným dňom, ktorý formuje uvedomelosť a nadšenie pre zdravý a aktívny životný štýl. V tento DEŇ ŠPORTU sa do ľubovoľných pohybových aktivít zapojili i deti nášho ŠKD. Spokojnosť a úsmev na ich tváričkách bola dôkazom príjemne stráveného dňa.
Projekt BEAGLE
28.05.2011 - Jana Mocňáková
Malí prírodovedci sa zapojili aj do medzinárodného projektu BEAGLE. Realizovali jednoduchý monitorovací projekt pozorovania biologickej diverzity založený na sledovaní fenologických fáz druhov stromov. Stromy sú živé indikátory zdravia našej planéty. Deti počas roka, pod vedením Mgr. Renáty Sedlárovej, monitorovali vybraný strom v okolí školy. Vybrali si brezu. Pozorovali strom a jeho fenologické fázy (pučanie, prvé kvety, prvé listy, dozreté plody, začiatok opadu listov, plné sfarbenie listov). Jedným z cieľov tohto projektu je podporiť systém učenia sa v prírode, „mimo školských lavíc“ a vytvoriť priestor pre poznávanie biologickej diverzity priamo v prírode.
Program Modré z neba – projekt Lišajníky
28.05.2011 - Jana Mocňáková
Klub Malí prírodovedci pracuje pod vedením Mgr. Renáty Sedlárovej. Súčasná skupina detí v tomto zložení pracuje od minulého školského roka. Spoločne pripravujú aktivity, súťaže, ktoré deťom priblížia prírodu, problémy životného prostredia, pracujú s odpadovým materiálom, zúčastňujú sa zberových aktivít, pravidelne prispievajú do EKO okienka v školskom časopise a pripravujú relácie k environmentálnym sviatkom. Čítaj ďalej...
Medzinárodný deň detí
01.06.2011 - Jana Mocňáková
Prvý júnový deň patrí deťom. Na školskom dvore sa stretli deti zo všetkých našich oddelení, aby si spoločne zasúťažili a zabavili sa. Súťažili v skákaní cez švihadlo, vo viazaní lana, jazdili na kolobežkách... Pre každého bola pripravená sladká odmena. Všetci sa dobre zabavili. Počas celého popoludnia vládla pohoda a dobrá nálada.
ŠKD HĽADÁ TALENT
02.06.2011 - Jana Mocňáková
V našom školskom klube sa 2. 6. 2011 uskutočnil druhý ročník speváckej súťaže ŠKD HĽADÁ TALENT. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – v I. kategórii súťažili deti 1. a 2. ročníka a v II. kategórii deti 3. a 4. ročníka. Do súťaže sa zapojili deti zo všetkých oddelení. Každý súťažiaci zaspieval svoju obľúbenú pieseň. Čítaj ďalej...
Hurá, prázdniny začínajú!
01.07.2011 - Jana Mocňáková
Pred nami sú dva mesiace voľna a oddychu. Želáme všetkým pekné leto plné slnka, pohody a nezabudnuteľných zážitkov! Tešíme sa na vás opäť v septembri.
VITAJTE PO PRÁZDNINÁCH
05.09.2011 - Jana Mocňáková
Zvonec zvoní, škola volá... Prvé zvonenie ukončilo prázdninové leňošenie a oznámilo začiatok nového školského roka. Vítame vás po prázdninách v našom školskom klube detí. Želáme vám všetkým úspešný školský rok, pevné zdravie a veľa chuti do učenia!