Menu
Aktuálne

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

26. Marec 2017 19:28 - Aktuality
Marec – mesiac knihy si pripomenuli aj naši prváčikovia. Pani vychovávateľky Mgr. J. Mocňáková a Mgr. R. Jančeková...

VIANOCE V ĽUDOVÝCH TRADÍCIÁCH

07. Január 2017 12:32 - Aktuality
Dňa 13. decembra navštívili deti z 1. a 2. oddelenia spolu so svojimi pani vychovávateľkami Galériu mesta Topoľčany,...

SLÁVIK 2017

27. Apríl 2017 - škola
26.4.2017

MESTO -

11. Apríl 2017 - naše práce
Dátum
Dnes je:
čas:
meniny má:
Login
Anketa
>
Školská knižnica
>
Virtuálna čitáreň
>


pre žiakov

Virtuálna čitáreň je určená žiakom, ktorí radi čítajú. Čítanie obohacuje nielen našu slovnú zásobu, ale vďaka knihám rozvíjame svoju schopnosť orientovať sa v textoch, spoznávame dosiaľ nepoznané, dávame priestor svojej fantázii. Kniha je vždy dobrý relax po namáhavom dni a mala by byť naším spoločníkom vo voľných chvíľach. Všetky knihy, ktoré sa nachádzajú v tejto rubrike, si môžete vypožičať v našej školskej knižnici.

Upírske denníky - Súboj
04.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Upírske príbehy pokračujú a nesmrteľní bratia Stefan a Damon súperia ďalej. Elena zistí, že nie je ľahké milovať upíra. Hlavne vtedy nie, keď aj jeho brat chce získať jej srdce. Musí si poradiť s mnohými nástrahami a to ani netuší, že sama bude musieť riskovať svoju nesmrteľnosť.
Upírske denníky - Prebudenie
04.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Séria upírskych príbehov má korene ešte v časoch talianskej renesancie, kedy sa dvaja bratia Damon a Stefan Salvatorovci zaľúbili do krásnej mladej upírky, ktorá sa volala Katherine. Obaja bojovali o jej náklonnosť, čo ju dohnalo k smrti. Z bratov urobila rozhádaných nesmrteľných upírov so zlomeným srdcom. O niekoľko storočí sa stretávajú s krásnou stredoškoláčkou Elenou, ktorá sa zaľúbi do Stefana. On jej prezradí svoje tajomstvo. Je upír ...
Upírske denníky - Zbesilosť
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Elena sa v predchádzajúcej časti utopila v rieke a Stefan po jej smrti veľmi trpí. Chce raz a navždy vyriešiť svoj spor s bratom, ale netuší, že ho čaká ešte horší nepriateľ. Z Eleny sa po smrti stane upírka, ktorá sa so svojou novou podobou nevie vyrovnať. Trápi ju, že prežila taký krátky život.
Upírske denníky - Temnota
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Boj so zlými silami pokračuje. Elena varuje kamarátky, ktoré sa s ňou pokúšajú pomocou špiritistickej tabuľky spojiť, pred nebezpečenstvom. Skôr ako stihne svoje posolstvo dokončiť, zlo zaútočí. Do mesta sa vracajú Stefan a Damon. Rozpúta sa neľútostný boj.
Džínsový denník
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Džínsový denník je prvá kniha Zuzky Šulajovej. Hlavnou hrdinkou je Paula, prváčka na gymnáziu. Píše si denník, cez ktorý sa zoznámite s jej rodinou, s najlepšou kamarátkou Denisou, spolužiačkou poločarodejnicou Gabrielou a predovšetkým rozlúštite spolu s Paulou záhadu chalanských citov. Džínsový denník je písaný s ľahkým humorom a preto vám zaručuje, že sa od srdca zasmejete.
Džínsový denník 2
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Je tu pokračovanie denníkových záznamov sympatickej Pauly. Paula a jej starí kamaráti sú už v druhom ročníku, pomaly, ale isto dospievajú, hľadajú sa a zisťujú, čo vlastne od života chcú. Stretávajú nových ľudí, zažívajú nové dobrodružstva, nové výzvy, riešia svoje staré i nové vzťahy. Komu bude patriť Paulino srdce sa dozvieme pri čítaní druhej knihy mladej slovenskej spisovateľky Zuzky Šulajovej.
Smieško Veselé kopýtko
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Príbeh zo série Veľká jablková farma hovorí o malom poníkovi, ktorý spokojne žije spolu so svojou mamou v koniarni pani Shoemakerovej. Jedného dňa poníka pošlú do jazdeckej školy, ktorá sa volá Veľká jablková farma, a v tej chvíli sa jeho život úplne zmení. Na jednej strane ho čakajú vzrušujúce dobrodružstvá, na druhej strane mu je smutno za starým domovom. Musí sa naučiť veľa nových vecí, zoznámi sa s množstvom koní a poníkov.
Smieškov veľký plán
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Druhá časť série Veľká jablková farma prináša osudy poníka Smieška, ktorý si v novom prostredí farmy rýchlo osvojuje pravidlá spolužitia. Postupne nachádza nových priateľov, a to najmä myšiaka Robina a mladšiu trénerkinu dcéru Ivku. Vie, že ho čaká ešte veľa práce. Zakrátko si uvedomí, že byť školským poníkom nie je vôbec jednoduché. Každý jazdec je totiž úplne iný. Smieško si však pripraví plán. Rozhodne sa, že si nájde takého jazdca, s ktorým si bude dokonale rozumieť!
Všetko o koňoch
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Kniha je vlastne príručkou, pre začínajúcich aj pokročilých jazdcov. Ponúka rady o všestrannej starostlivosti o koňa, o plemenách koní a ich rozlíšení, o základnom výcviku koní, o technike jazdy na koni, o jazdeckých súťažiach. Pokiaľ máš blízko k tomuto športu, určite si v knihe nájdeš niečo pre seba.
Dášenka čiže život šteniatka
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Kto by nemal rád šteniatka? A ešte k tomu také učenlivé, ako je Dášenka? Kniha je rozprávkou pre deti o šteniatkach, doplnená kresbami týchto chlpatých domácich miláčikov. Napísal ju známy český spisovateľ Karel Čapek.
Veľká školská encyklopédia
11.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Táto encyklopédia je neoceniteľnou knihou pre každého školáka, ktorý sa chce stále dozvedať niečo nové. Prináša zaujímavé fakty zo všetkých oblastí ľudského života, ktoré sú doplnené farebnými fotografiami, názornými ilustráciami a prehľadnými grafmi. V knihe sú obsiahnuté zaujímavosti zo sveta nášho tela, rastlín a živočíchov, Zeme, hviezd a planét, vedy a techniky, umenia, spoločnosti, dejín a krajín.
Bob a Bobko, zajace z klobúka
15.02.2010 - Mgr. Daniela Vystrčilová
Večerníčkových zajacov Boba a Bobka poznajú malí i veľkí televízni diváci. Kto ich pozná, vie, že to nie sú len také obyčajné zajace, ale že ich aj s klobúkom kdesi zabudol kúzelník Pokuston. Bob a Bobko sa museli postarať sami o seba, a tak začali pracovať: stavali búdky pre vtáčikov, záhradníčili, pracovali v ZOO, dokonca i na zámorskej lodi. Každé ich ráno začína takto: „Vstávať, ide sa do roboty!“ „Ale prečo?“ „Lebo práca šľachtí!“